PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

          Mažieji „Zuikučiai“ 2019/2020 m.m. vykdė ilgalaikį grupės projektą, skirtą smulkiosios motorikos lavinimui „Mažų pirštelių smagūs darbeliai“, kurio tikslas – lavinti vaikų smulkiąją motoriką, t.y. rankų pirštų, riešų ir plaštakų judesius. Tokio pobūdžio projektą pasirinko neatsitiktinai. Grupės vaikučiai 2 – 3 m., tad šiame amžiuje labai svarbi sklandi vaiko kalba. Tarp smulkiosios motorikos lavinimo ir vaiko kalbos yra tiesioginis ryšys. Kad lavėtų vaikų kalba reikia nuolat mankštinti pirštukus, nes rankų smulkiosios motorikos lavinimo užduotys padeda susikaupti, išlaikyti dėmesį, lavina mąstymą. Taigi, kuo aktyviau dirba pirštukai, tuo daugiau stimulų yra pradėti kalbėti.

Lapkričio mėnesį daug kūrybinių darbelių ir įvairių žaidimų kūrė iš spalvotų butelių kamštelių. Taip stengėsi įtvirtinti spalvas, formas, ugdė kūrybiškumą ir vaizduotę. Tas veiklas žaismingai pavadino „Kamštelių nuotykiais“. Gruodį paskyrė žaidimams su biriais maisto produktais, gamtine medžiaga. Ši veikla buvo vaikams ypatingai smagi ir daugumai jau pažįstama iš namuose ar kieme žaidžiamų žaidimų. Sausį organizavo žaidimus logopedės kabinete su jos pasiūlytomis priemonėmis. Vasarį išleido lankstinuką tėvams apie smulkiosios motorikos lavinimo svarbą ir naudą, metodus ir priemones. Džiugu, jog tėveliai domėjosi, klausė patarimų ir pan. Kovo mėnesį teko adaptuotis prie karantino sąlygų, tad mokytojos dalinosi straipsniais uždaroje „Zuikučių“ grupėje socialinėje erdvėje apie smulkiosios motorikos svarbą ir naudą ankstyvame amžiuje.  Balandžio ir gegužės mėnesiais buvo suorganizuota virtuali fotografijų paroda „Vaikų ir tėvų pirštukų lavinimo žaidimų namuose užfiksuotos akimirkos fotografijose“.    

Projektas tikslingas, savalaikis ir labai svarbus mažųjų Zuikučių ugdymosi procese paskatino daugiau dėmesio skirti tokiai svarbiai sričiai kaip smulkioji motorika.