PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Rugsėjo 30 – spalio 11 dienomis Šakių lopšelio-darželio ,,Berželis‘‘ ,,Boružėlių‘‘ grupė turėjo unikalią galimybę vykdyti ypatingai įdomią „Magiškų kiaušinių“ projektą-edukaciją.

„Magiški kiaušiniai“ – tai projektas, sukurtas vaikams, padedantis išvysti mažą gamtos stebuklą – skylančius tikrus vištų kiaušinius ir iš jų išsiritančius viščiukus.

Projekto tikslas – supažindinti ir parodyti, kaip iš paprasto kiaušinio, kurį matome ir vartojame kasdien, gali išsiristi nauja gyvybė. Šiais technologijų laikais žmonės tolsta nuo gamtos ir kaimo. Todėl dažnai miestuose gyvenantys vaikai (o kartais net ir suaugę) nebežino, iš kur atsiranda kiaušiniai parduotuvėje, o juo labiau niekada nėra regėję iš jo išsiritančio paukštelio.

Atvežti kiaušiniai pirmomis dienomis buvo šildomi specialiame inkubatoriuje. Viščiukai iš kiaušinių pradėjo ristis jau antrąją dieną, o pilnai visi išsirito per tris dienas. Per dvi savaites viščiukai ūgtelėjo, sparniukai jau su plunksnelėmis. Pilki, juodi, geltoni žvalūs viščiukai lesa maistą, drąsūs, kupini energijos.

Vaikai viščiukus stebi, prižiūri, džiaugiasi kiekvieną rytą. Drąsesni vaikai viščiukus paglosto, paima į rankas, kiti tiesiog stebi.

Šios savaitės pabaigoje pasibaigus programai, viščiukus priglaus vieno berniuko prosenelė. Su viščiukais atsisveikiname iki pavasario, nes pavasarį ketiname juos aplankyti.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Silva Duobienė ir Odeta Sakalauskienė