PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

 Ikimokyklinio ugdymo „Varpelio“ grupė praėjusiais mokslo metais vykdė ilgalaikį projektą „Augu su pasaka“, kurį užbaigė šių mokslo metų rugsėjį. Projekto tikslas – skatinti pasakų skaitymą ir sekimą vaikams namuose bei darželyje, kaip realią pagalbą ugdant vaikų kalbą, efektyvią šilto bendravimo, džiugių emocijų patyrimo, atsipalaidavimo priemonę, skatinančią kalbos vystymuisi.

 Visus mokslo metus buvo sekamos, skaitomos įvairios pasakos, kurių metu vaikai mokėsi išklausyti, išgirsti, susikaupti. Išklausę pasakas jas aptardavo, skaičiavo veikėjus, patys bandė sekti, įsikūnydami į pasakų personažus.

 Daug džiaugsmo vaikams suteikė pirštininės teatro lėlės, kurių pagalba vaikai kūrė savo pasakas. Taip pat naudojo turimas įvairių veikėjų kepurėles-kaukes, kurias vaikai patys išsirinkdavo, užsidėdavo ir mėgdžiodavo pasirinkto personažo elgseną, balsą, kurdami savo sugalvotas istorijas.

 Projekto metu kvietėme dalyvauti ir tėvelius. Džiugu, kad dvi mamytės atvyko į grupę ir sekė vaikams pasakas, kurias po to aptarė. Vėliau dėl ekstremalios situacijos kitų norinčių negalėjome priimti.

 Vaikams labiausiai patiko pasaka „Ropė“, kurios pasirinkome mokytis eiliuotą variantą. Išmokę sekti, vaikai piešė šios pasakos veikėjus ir iš piešinėlių surengė parodėlę. Vaikai noriai vaidino pasakėlę.

 Projekto metu pagerėjo vaikų dėmesys, atmintis, plėtėsi kalbinis žodynas, vaikai tapo draugiškesni vienas kitam.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Alma Kažemėkaitienė ir Vaineta Čėplienė