AKTUALU
AKTUALU
STEIGĖJAS
STEIGĖJAS
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

    Ikimokyklinio ugdymo „Skurzdėliukų”grupė 2021 spalio – 2022 gegužės mėnesiais vykdė ilgalaikį projektą apie spalvas.  Projekto tikslas – suvokti plačią pasaulio spalvų gamą, nusiteikti džiugiai kūrybinei veiklai, tenkinant vaikų poreikį pažinti spalvas per pojūčius, žaidimus, vaidybą. Spalvos – svarbi priemonė išreikšti emocijoms, ypatingai toms, kurias labai sunku apsakyti. Todėl draugaujant su spalvomis, padedame vaikui atrasti reikiamas spalvas ir pažaisti su jomis.

       Spalvų pavadinimams reikia laiko. Juos vaikai išmoksta nuo dviejų iki penkerių metų. Todėl labai svarbu šiuo laikotarpiu intensyviai su jais žaisti žaidimus, kuriuose yra daug spalvų, nuolat kartoti ir priminti, kur kokia spalva. Spalvotos kaladėlės, žaislai, spalvoti daiktai kambaryje ar paprasčiausi puodeliai, iš kurių kas dieną vaikas geria sultis — visa tai padeda pažinti ir prisiminti spalvas.

     Projekto metu vaikai gavo daug informacijos apie spalvas ir atspalvius. Atlikdami įvairias užduotis išmoko spalvas pastebėti aplinkoje, metų laikų kaitoje. Noriai bendravo ir bendradarbiavo tarpusavyje.

   Piešdami, liedami spalvas vaikai išgaudavo naujus atspalvius, patiko piešti ant juodo popieriaus, aplikuodami, lipdydami ne tik rinkdavosi spalvą, bet ir lavino smulkiąją motoriką. Žaidė įvairius stalo žaidimus, dėliojo dėliones, konstravo atliko bandymus, ieškojo spalvų žaisdami lauke – gamtoje, grupės aplinkoje, gamino daržovių mišrainę, ragavo vaisių kokteilį, gėrė raudoną aviečių arbatą. Vartant knygeles atkreipė dėmesį į spalvų įvairovę. Labai patiko žaisti su pačių pasigamintu spalvų ratu. Ridendami kauliuką, vaikai įvardindavo, kokia tai spalva, koks išsirideno skaičius, kokia raide prasideda, ieškojo tos raidės grupės aplinkoje, galvojo žodžius, ieškojo tos spalvos daiktų.

    Šiuo projektu pakartojome jau išmoktas spalvas, praplėtėme žodyną naujomis sąvokomis, žaidybine veikla teigiamai nuteikėme tolimesniam spalvų ieškojimui aplinkoje ir sukėlėme džiugių emocijų vaikų širdyse.

    Tikimės, kad vaikai draugaus su spalvomis ir vasarą, o mes kartu jas vėl prisiminsime kitais mokslo metais.

IU mokytojos A.Bybartienė ir S.Duobienė