PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Mes esame tokie maži, o šis pasaulis, toks didžiulis,

Tai būkim viens kitam artimesni.

Ištieskim ranką – atsikelt padėsim,

 Ištieskim kitą – apkabinsime pečius.

Nusišypsokim – šypsena lai sako – ESU TAU DRAUGAS- BŪKI JUO IR TU!

Šiais metais, kaip ir kasmet lapkričio 16 d., mūsų įstaigos priešmokyklinukai prisijungė prie Tarptautinės tolerancijos dienos. 

Tiesa, ji šiemet buvo šiek tiek kitaip žymima – tik savo grupėse. “Boružėlių”, “Bitučių” ir “Ežiukų” grupių ugdytiniai bei jų mokytojos tos dienos rytmetį paskyrė tolerancijos temai. Vaikai aiškinosi, kas tai yra tolerancija, aptarė šių metų simbolį – Tolerancijos dėlionę. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Juk mes visi – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname vientisą paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.

Vaikai klausėsi kūrinėlių, žiūrėjo animacinius filmus, aptarė, kaip išmokti pripažinti skirtumus, suprasti, kad tie, kurie kalba kitokia kalba nei mes, išpažįsta kitokią religiją, gyvena pagal kitas tradicijas ir turi kitokius papročius, turi sveikatos problemų yra mums lygūs, kad jie – tokie patys žmonės ir turi tokias pačias teises, kaip ir mes. Diskutavo, kokia tai turėtų būti pagalba, kokie mus užvaldo jausmai, kaip mes galime jiems pagelbėti. Juk iš esmės mes vieni kitiems esame reikalingi, galime daug ko pasimokyti, o pirmiausia- tai mus moko būti tolerantiškais. Aptarė tolerancijos ribas ir tai, kad toleravimas negali virsti abejingumu.

Savaime aišku, kad kuo anksčiau mūsų ugdytiniai supras ir žinos apie toleranciją, suvoks jos reikšmę ir esmę tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.  

Tolerancijos dienos koordinatorė įstaigoje

  socialinė pedagogė Aušra Kasparavičienė