PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Pasak V. Kazragytės, kūrybiškumas-natūrali mažų vaikų savybė. Kad ir ką darytų-pasakotų, galvotų klausimus, pieštų ar žaistų, – vaikai  iškilusias problemas sprendžia kūrybiškai. Kūrybiškumas, gyvenime tampa toks pat svarbus kaip ir žinios.

Šiais mokslo metais ikimokyklinio ugdymo „Lašelių” grupė vykdė ilgalaikį grupės projektą „Aš atveriu teatro duris,  skirtą vaidybinių įgūdžių vystymuisi 4-5 amžiaus vaikų grupėje.  Vaiko vaidyba stengėsi pradėti nuo laisvos būsenos atsiradimo, nuo nevaidinimo, o buvimu pačiu savimi. Laisvumas, natūralumas rodo, kad vaikas pasitiki savimi. Organizuojant vaidybines veiklas, bendraudami buvo stengtasi užtikrinti, kad vaikai patirtų tik teigiamus, džiugius išgyvenimus, kad susidarytų įspūdis, jog viskas įveikiama.

Artėjant pavasariui „Lašelių”bendruomenė įsitraukė į respublikinį  projektą „Pasakiškas STEAM“. Pasirinko pasaką „Trys paršiukai“, nes tai buvo mėgstamiausia grupės pasaka. Daug dėmesio skyrė veikėjų  išgyvenimams, siekiams, norams, jausmams, geriems ir ne visai geriems poelgiams atskleisti. Vaikai tapo draugiškesni, darbštesni, įgijo daugiau drąsos, pasitikėjimo, tapo atsakingesni. Įgyvendinti šį projektą pradėjo dar darželyje ir dėl paskelbto karantino dalį projekto užbaigė vaikų šeimų namų aplinkoje.

Mokytojos Sandra ir Vaineta daug dėmesio skyrė priemonių kūrybai. Parengė pasakos siužetui atskleisti reikalingas priemones, sukūrė viktoriną, interaktyvius žaidimus, IKT įrankius. Bee-Bot“ bitelei robutui sukūrė skirtą lavinamąjį kilimėlį „Surast paršelio namą ir pabėk nuo vilko“. Buvo vykdomi įvairūs eksperimentai su gamtinėmis medžiagomis. Vykdytos inžinerinės STEAM praktinės ir pažintinės veiklos. Džiugu, kad vaikus įkvėpė galimybė išbandyti vis naujas kūrybines veiklas. Didžiąją dalį veiklų spėjom įgyvendinti darželyje. Ilgalaikio projekto galutiniam išpildymui reikėjo tik kulminacijos t.y. spektaklio pasirodymo. Džiaugiamės tuo, kad bent susidomėjimas „tikruoju“ teatru niekur nedingo.

Dėl paskelbto karantino beliko galimybė bendrauti su vaikais tik nuotoliniu būdu, bet mums tai nesutrukdė bendrauti kūrybiškai, šiltai ir nuotaikingai kiekvieną dieną. Didžiulė padėka grupės tėveliams už vaikų nuteikimą, padrąsinimą šiuo laikotarpiu.

 Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Sandra Naujokaitienė ir Vaineta Čėplienė