PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Jau prigijusi mūsų darželyje tradicija paskutinę kovo savaitę pavadinti „Draugystės savaite”. Taigi, kovo 22 – 26 dienomis visa šauni ir draugiška „Berželio” bendruomenė stengėsi tapti dar draugiškesne. Argi taip įmanoma?! Pasirodo, tikrai įmanoma.

Nuo pirmadienio visose grupėse karaliavo draugiška atmosfera – vyko pokalbiai apie draugus, draugystę, kaip ją saugoti ir auginti kasdien, buvo aptartas reikšmingas ir svarbus žodis DRAUGAUKIME. Kiekvienos grupės vaikai puošė po vieną didelę šio žodžio raidę, į kurią patalpino širdeles, paukštelius, drugelius, gėlytes, nuotaikėles, savo pačių nuotraukėles ar šiaip mielus ir linksmus akcentus. Šios raidės smagiai įsikūrė ant darželio galerijos sienos. Kitomis dienomis klausėsi mokytojų sekamų pasakėlių, pasakojimų apie draugiškumą, žiūrėjo ir aptarė animacinį filmuką „Pats didžiausias draugas“, išbėgę į lauką „apjuosė“ darželį kreidelėm pieštomis širdelėmis, žaidė įvairius patinkančius judriuosius žaidimus. Pagal galimybes, mažesni vaikučiai gamino vieni kitiems draugiškus sveikinimus su palinkėjimais, didesnieji bendravo internetu su savo ar kitų darželių vaikais.

Penktadienį pamėginome pabūti „kitokiais“, atvykdami į darželį mūvėdami skirtingas kojines. Prisijungdami prie šios šaunios akcijos, mes išreiškėme toleranciją ir palaikymą Dauno sindromo genetinį sutrikimą turintiems žmonėms. Džiugu, jog ne tik dauguma vaikų, bet ir suaugusių penktadienį avėjo skirtingas kojines. Na, o su vyresniaisiais ( 5-7 m.) ugdytiniais per zoom platformą prisijungė ir pabendravo Šakių bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė. Susitiko net penkių grupių vaikučiai, saugiai atskirai po vieną grupę salėje. Pareigūnė dar kartelį priminė, kaip svarbu turėti draugų, juos gerbti, kaip su jais nedera elgtis ir pan. Pristatė savo patį geriausią draugą šuniuką Amsį.  Susitikimo pabaigoje vaikučiai išdėliojo svarbų sakinį, kuris labai paprastai, bet aiškiai apjungė visos draugystės savaitės veiklas:

VAIKAI, GYVENKIME DRAUGIŠKAI!

socialinė pedagogė Aušra Kasparavičienė

ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sigita Damijonaitienė