AKTUALU
AKTUALU
STEIGĖJAS
STEIGĖJAS
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Gegužės 16-18 dienomis dvi mūsų įstaigos pedagogės direktorės pavaduotoja ugdymui Dovilė Kazakauskienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Raimonda Žemaitienė pirmą kartą mūsų darželio istorijoje dalyvavo Nordplus organizuojamame kontaktiniame seminare Danijoje Kopenhagoje, kuris skirtas Šiaurės ir Baltijos šalių ikimokyklinių įstaigų darbuotojams. Programa „Nordplus“ („Nordplus“ Framework Programme) yra skirta švietimo institucijoms iš Baltijos šalių (Lietuva, Latvija, Estija), Šiaurės šalių (Danija, Islandija, Norvegija, Švedija, Suomija) ir autonominių Šiaurės šalių sričių (Grenlandija, Farerų salos ir Alandų salos).

Nordplus Programos tikslai yra:

  • švietimo ir mokslo kokybės gerinimas bei inovacijų diegimas;
  • bendradarbiavimas su pažangiomis Šiaurės ir Baltijos šalių švietimo institucijomis;
  • bendros Šiaurės ir Baltijos šalių švietimo erdvės kūrimas.

Taip pat Nordplus siekis yra skatinti ilgalaikį švietimo institucijų bendradarbiavimą, pasikeitimą patirtimi ir gerąja praktika bei pasiektų rezultatų sklaidą ir tvarumą, o pagrindinės veiklos kategorijos siejamos su mobilumo, projektine ir tinklų veiklomis. Paprastai tariant, Baltijos ir Šiaurės šalių ugdymo įstaigos kviečiamos kurti bendrus projektus, kurių dėka pedagogai dalinasi patirtimi, idėjomis, moko vieni kitus, o vaikai turi galimybę dalyvauti įvairesnėse veiklose, susipažįsta su naujovėmis, kita kultūra ir pan.

 Mūsų įstaiga jau eilę metų jungiasi į tarptautinius Erasmus+ ir eTwining  programų projektus, tačiau dėl pažangios ugdymo kokybės jau  seniai mus domina ir traukia Skandinavijos šalys.  Danijoje vykusio kontaktinio seminaro tikslas ieškoti projekto partnerių bendraujant gyvai. Seminare dalyvavo daugiau nei 80 narių iš įvairių šalių. (Lietuvą atstovavo 20 dalyvių iš skirtingų Lietuvos darželių). Savo mintis, idėjas ir apie ugdymą mūsų darželyje ir Lietuvoje pasakojome švedams, danams, latviams ir t.t. Taip pat pedagogės paruošusios darželį reprezentuojantį lankstinuką su kontaktais būsimiems projektams. Turim pripažinti, kad Skandinavijos šalys nėra tiek susidomėjusios Baltijos šalimis, kiek mes jais, tačiau tikimės, kad mūsų prisistatymas, bendros veiklos ir diskusijos pakeitė jų nuomonę ir greitu laiku organizuosime bendrą tarptautinį Nordplus junior projektą, kuris leis mums tobulėti ir gerinti mūsų miesto darželio ugdymo kokybę. 

Seminaro metu buvo pristatytos ne tik Nordplus projektų galimybės, bet ir Švedijos Žmogaus Teisių skyriaus direktorė Susann Sward pristatė įdomią, įtraukiančią ir daug svarstymų keliančią paskaitą apie vaikų teises ikimokyklinio ugdymo institucijų perspektyvoje. 

Daugiau apie Nordplus projekto galimybes http://www.nordplus.lt/

https://www.facebook.com/wearenordplus/