PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
2020 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Jau antrus metus darželyje vyksta „Žalios pėdos“ iniciatyvos.  „Žalia pėda” iniciatyvos tikslas – sodininkavimo pagalba ugdyti kūrybingą bei atsakingą jaunąją kartą, kuri gebės rūpintis supančia aplinka. Ji skirta Lietuvos ugdymo įstaigoms: darželiams, mokykloms, vaikų globos namams bei dienos centrams. Ši iniciatyva vienija Lietuvos ugdymo įstaigas (darželius, mokyklas, globos namus, dienos centrus), kurios savo teritorijose kuria žaliąsias erdves, o augalų auginimą įtraukia į ugdymo procesą.

Žalios pėdos nariai nevaržomai renkasi sodininkavimo veiklas ir keičiasi patirtimi, konsultuojami augalų auginimo ir sodelių projektavimo klausimais, remiami sėklomis, dalyvauja sodo veiklų konkursuose. Šia iniciatyva skatinami vidiniai vaikų patyrimai ir noras tyrinėti gyvąją aplinką, lavinami gyvenimo įgūdžiai, ugdomas ekologinis sąmoningumas, auginamos bendruomenės. Šiais metais aktyviai įsitraukėme į sodininkystės virusą. Kūrėme žaliąsias palanges grupėse, auginome vazonėliuose, o pavasarį darželio teritorijoje „Ežiukų“, „Bitučių“ir „Boružėlių“ ikimokyklinės grupės įsirengė lauko lysves. Vienos jau skynė ridikėlių, žirnių, salotų derlių, kitos dar laukia kol užaugs pomidorai, pupos, moliūgai, bulvės ir kt. Vaikai ne tik sodino, bet ir patys ruošė žemes lysvėse, jas laisto, ravi.

Ekologiniame darželio ūkyje, kuris buvo įkurtas ekopaletėse, šiais metais sirpsta braškės, auga mėtos. Džiaugiamės derliumi, kurio gal ir neužtenka visai mūsų didelei bendruomenei, bet akis ir širdį džiugina visiems.

Dėkojame projekto partneriui „Žalia stotelė“ už dovanotas sėklas

Plačiau apie iniciatyvą:

http://ekokarta.lt/#zalia