PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
2020 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Rugpjūčio 12-16 dienomis trys Šakių lopšelio-darželio „Berželis“ pedagogės – D.Kazakauskienė, R.Žemaitienė ir O.Sakalauskienė dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo kursuose „EESTE[A]M – Early Education STE[A]M“ Atėnuose, Graikijoje. Tai viena iš tarptautinio ERASMUS+ KA1 „STEAM IKIMOKYKLINIAME AMŽIUJE“ projekto veiklų. Tarptautinis įstaigos projektas skirtas suteikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams žinių ir praktinių idėjų, kaip į ugdomąsias veiklas įtraukti STEAM metodiką (S-gamtamokslinis ugdymas, T-technologinis ugdymas, E-inžinerinis ugdymas, A-menų ugdymas, M-matematinis ugdymas).

Pedagogės grįžusios po kursų, neslepia džiaugsmo už galimybę dalyvauti kursuose, kuriuose visos patobulėjo tiek dalykine prasme, tiek asmenine.

Visas kursų dėmesys buvo telkiamas į STEAM veiklų praktiką ankstyvajame amžiuje. Kursų metu pedagogės buvo supažindintos su įvairiomis kompiuterinėmis programėlėmis, svetainių kūrimu, technologiniais ir mokomaisiais žaidimais. Kartu su kursų lektoriumi Dr. Petros Georgiakakis  eksperimentavo ir plėtojo naujas mokymosi praktikas ir metodus pritaikytus STEAM ugdymui. Praktiškai išbandė robotuką – Cubetto, kuris moko kompiuterinio programavimo pagrindų per nuotykius ir žaidimus. Taip pat su kamuoliuku robotu – Sphero, kurį galima valdyti išmaniuoju telefonu ir planšetiniu kompiuteriu. „Šios kelionės metu įgyta patirtis yra neįkainojama. Visi mano lūkesčiai įgyvendinti su kaupu. Pirmiausia tikrai patobulinau savo anglų kalbą, suprantu daugiau ir drįstu kalbėti. Antra, daug sužinojau apie STEAM ugdymą, ypač apie technologijų naudojimą ugdant vaikus. Sunku net patikėti, kiek priemonių ir programėlių jau yra sukurta, bet apie jas mes nežinome, arba mums Lietuvoje jos dar nėra prieinamos. Ypač patiko OSMO programėlė sukurta veikti su Iphone plančetėmis ar telefonais. Veikiant su šia programa jautiesi lyg žengęs žingsnį į priekį technologijų pasaulyje.“ – teigė R.Žemaitienė.

Nors kursų metu Atėnuose tvyrojo didžiulis karštis, tai nesutrukdė pedagogėms ir susipažinti su Atėnuose lankomais objektais bei gražiomis jūros pakrantėmis. „Galiu tvirtai teigti, kad įgijau labai daug patirties. Ši šalis toli nuo Lietuvos, yra galimybė pamatyti ir pajusti visiškai skirtingą kultūrą. Išbandžiau tradicinius patiekalus. Buvo smagu  matyti nuolat besišypsančius veidus, teigiamas emocijas, labai malonius žmones. Yra nuostabu pamatyti pačias gražiausias vietas, salas ir pamatyti šią šalį iš arti. Be abejonės, pažinti Graikijos istoriją , pamatyti įspūdingąjį Akropolį, kitus senovinius graikų statinius iš arti yra nuostabu. Išgyventi tikrą Graikijos vasarą yra labai didelis iššūkis, nes karštis tikrai nelietuviškas. Belieka džiaugtis kiekviena saulėta diena.“ – džiaugiasi O.Sakalauskienė.

„Džiugu, kad kelionėje buvo įvairių pirmų kartų, tiek naujų, nepartirtų emocijų, įgautų naujų žinių, patirčių“ – teigia projekto koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui D.Kazakauskienė. „Tokie projektai augina mus kaip pedagogus, suteikia pasitikėjimo, įkvėpimo ir noro dirbti.“

Įstaigos pedagogės dabar sparčiai ruošiasi naujiems artėjantiems mokslo metams, išbando naujas pasiūlytas priemones ir ruošiasi pranešimui įstaigos pedagogėms.

Kita Erasmus+ KA1 projekto „STEAM ikimokykliniame amžiuje“ veikla jau numatyta spalyje- darbo stebėjimo vizitas Portugalijoje, Madeiroje.