AKTUALU
AKTUALU
STEIGĖJAS
STEIGĖJAS
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

      2021 metais įstaigos bendruomenė vykdome ilgalaikį įstaigos projektą „Aktyviai, draugiškai, sveikai“  ir kiekvieną mėnesį skiriama vaikų sveikatos stiprinimo veikloms. Lapkričio mėnesį mokėmės relaksacijos ir atsipalaidavimo technikų ir mėnesio veiklas pavadinome „Gyvenu tylai“.

                      Ikimokyklinio ugdymo „Varpelio“ grupės vaikučiai relaksacijai ir atsipalaidavimui pertraukėlių metu mokėsi atlikti meditaciją „Pirštų kvėpavimas“ bei  žaidimą „Vėžlys“ ir pasistatę ramybės kambarėlį po įvairių veiklų ilsėjosi klausydami ramios, atpalaiduojančios muzikos.  Žaidimas „Vėžlys“ yra  vienas dažniausių atsipalaidavimo žaidimų vaikams. Šio pratimo metu vaikas apsimeta, kad jis yra vėžlys, kuris slepiasi savo kiaute, nes leidžiasi saulė. Už tai vaikas guli veidu žemyn,  ištiestomis rankomis ir kojomis ir po truputį susitraukia, kad būtų kuo mažesnis. Keletą sekundžių jis laikysis tos padėties, o po to, patekėjus saulei, jis vėl išsitempia, tai daro visada lėtai. Šiuo būdu atsipalaiduoja raumenys ir protas. 

                      Priešmokyklinio ugdymo „Katinėlių“ grupė daug mokosi ir dirba (nes aktyviai ruošiasi mokyklai) todėl poilsiui organizuoja pertraukėles. Kai nutaria pailsėti, pasistato smėlio laikroduką ir tyliai atsipalaiduoja ant stalų padėję galvas ir rankas. Paprasta, tačiau labai efektyvu. Vaikams patinka šis metodas nes nereikia niekur eiti: gali ilsėtis čia pat ant knygelių ar pratybų. Kitą metodą „Katinėliai“ naudoja žaisdami. Pavargę sugula ratu ant pagalviukų, pasako ,,Tylos“ eilėraštį ir ilsisi. Kartais į rato vidurį pasideda kolonėlę su gamtos garsais ar atpalaiduojančia muzika.

                      Kitos priešmokyklinio amžiaus „Boružėlių“ grupės vaikai pūtė plunksnas, balionus, skambant muzikai improvizavo paukščius, gėles, saulę, vėją, uostė eterinius aliejus, klausėsi ramios ir trankios muzikos, salėje atliko įvairius jogos pratimus.

                      Priešmokyklinio ugdymo „Lašelių“ grupės vaikai atsipalaiduoti bandė Šakių Viešojoje Bibliotekoje įrengtame relaksacijos kambaryje.

                      Ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės vaikai geriausiai atsipalaiduoja piešiant pirštais. Liečiant paviršius pirštų galiukais ir atsiduodant kūrybai atsipalaiduoja ne tik protas, bet ir kūnas. Toks pat poveikis žaidžiant ir tapant su švelnios tekstūros medžiagomis, pvz. skutimosi putomis. Su pojūčiais susijęs atpalaiduojantis pratimas vaikščiojimas basomis ant kilimo, kurį taip pat išbandė „Bitučių“ grupės vaikai. Išsimovus šlepetes, nusimovus kojines vaiko pėdos atvėsta, malonūs pėdų prisilietimai prie kilimo ramina.

                      Relaksaciniai rytai  ankstyvojo amžiaus „Tigriukų” grupėje prasideda su šviesų projektoriumi ir raminančia muzika, kuri teigiamai veikia vaikų emocinę būklę ir padeda greičiau nusiraminti, bei teigiamai nusiteikti dienai.

                      Ikimokyklinio ugdymo ,,Skruzdėliukų” grupės bendruomenė klausydamiesi muzikos, rankų ir pirštų pagalba stengėsi atvaizduoti muzikos ritmą, mokėsi išreikšti savo emocijas, jausmus popieriaus lape. Palaikyti gerą sveikatą ir savijautą padėjo basų pėdų takas. Juo vaikai vaikščiojo per kūno kultūros užsiėmimus. Ramybės vaikams suteikė žaidimai prie šviesos stalo. 

                      Ikimokyklinio amžiaus „Meškiukų“ grupės vaikai judrūs, aktyvūs ir energingi. Todėl reikia ir nurimti. Nusiraminti padeda piešimas, ramūs ir lavinamieji stalo, statybiniai žaidimai, karpymas, kūrybinė veikla, knygų vartymas, na o „Drugeliai“ ir „Ežiukai“ geriausiai atsipalaiduoja skaitydami knygas, jas vartydami, kurdami istorijas bei pasakas, o „Zuikučiai“ turi savo ramybės erdvę, kurioje jie ir mokosi ramiai žaisti, ir kartais visi sugula ramiai pagulėti ir apgalvoti savo darbelius.

                      Vaikų pasaulis sudėtingas, pilnas iššūkių, pamokų, potyrių, todėl labai svarbu mokyti vaikus atsipalaiduoti, nurimti, įsiklausyti į tylą ir garsus. Mokėjimas atsipalaiduoti – ne tik naudingas įgūdis, tinkantis vaikams. Vieni suaugusieji pamiršta arba tiesiog nežino, kaip tai padaryti. Kiti mano, kad tai laiko švaistymas. Vis dėlto tinkamas atsipalaidavimas yra svarbus norint palaikyti ir psichologinę, ir fizinę sveikatą. Tikime, kad kartais grupėse pritaikomi šie mūsų išbandyti atsipalaidavimo ir nusiraminimo būdai bus pritaikomi ir vaikams namuose.