PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Mūsų šiuolaikinius vaikus supa šiuolaikiniai herojai – troliai, šrekai, pimpačkiukai, Kakės Makės, ledo šalies mergaitės ir taip toliau. O senieji herojai, pamažu tampa pamiršti, vaikų rašytojai, kurie žavėjo mūsų darželio vaikų tėvus ir senelius, tampa lyg senos relikvijos, kurių ši karta jau nebeprisimins. Tad, kol dar mūsų pedagogų karta atsimena savo vaikystės herojus, nusprendėme su jais supažindinti ir darželio vaikus. Spalio 6-9 dienomis darželyje vyko žymios švedų rašytojos Astridos Lindgren savaitė.

Geriausiai prisimenama šios rašytojos herojė – „Pepė Ilgakojinė“ –  tai knyga apie didžiausią pasaulyje pramuštgalvę Pepę Ilgakojinę ir jos nepakartojamus nuotykius kartu su savo draugais Tomiu ir Anika.  Pirmąkart išleista prieš daugybę metų, „Pepė Ilgakojinė“ netrukus tapo visų laikų mėgstamiausia vaikų knyga, ji išversta į 58 kalbas ir kartu su kitais šlovę pelniusiais rašytojos kūriniais tebedžiugina viso pasaulio vaikus ir suaugusiuosius. Šiais metais šios autorės knygai jau 75-eri, o pramuštgalvei Pepei vis dar devyneri. 

Darželio vaikai įsitraukė į daugelį veiklų: piešė, dekoravo Pepei kojines, juk koks gimtadienis be naujų kojinyčių, skaitė jos nuotykius prieš miegą, žiūrėjo filmukų ištraukas ir aptarė jos nuotykius.

Spalio 6 dieną „Lašelių” ir „Katinėlių” grupių vaikai vyko į Šakių viešosios bibliotekos skyrių, kur apžiūrėjo ten esančias Astrid Lidngren knygeles, pašėlo su tikra Pėpe, gaminosi skirtukus knygoms su Pepės atvaizdu. Abiejų grupių vaikams tai buvo pirmoji išvyka už darželio ribų, tad jaudulio ir gerų emocijų buvo daug. 

Spalio 8 dieną grupėse vaikus trumpam aplankė pati Pepė, nešina savo arkliu ir lydima kitų rašytojos Astrid Lindgren herojų Karlsono ir Mažylio. Taip pat šie trys herojai organizavo 7-ąjį solidarumo bėgimą, kuriame dalyvavo trijų priešmokyklinių grupių „Boružėlių”, „Bitučių” ir „Ežiukų” vaikai. Organizacijos „Gelbėkit vaikus” inicijuojamo renginio tikslas –ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą ir solidarumą. Surinkta parama bus persiųsta organizacijai „Gelbėkit vaikus“ ir skirta Lietuvos vaikų dienos centrams bei nuo pandemijos nukentėjusiems ir iš Ukrainos emigravusiems vaikams.

Savaitė trumpa, o Astrid Lindgren knygų, daugybė. Daug pamirštamų herojų, smagių nuotykių, įdomių knygų apdulka. Smagu kartais tas dulkes nupūsti ir priminti vaikams, kad tėvelių laikų herojai taip pat buvo labai išradingi ir smagūs.

Kviečiame tėvelius papasakoti vaikams apie savo laikų herojus. Nupūskite dulkes nuo senų knygų ar prisiminkite senąją animaciją.