PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Vaiko protas yra jo pirštų galiukuose“ (B. Sukhomlinsky).

Dažnas mūsų žino apie smulkiosios motorikos lavinimo svarbą, apie tai, kad aktyvinant pirštukų pagalvėles skatiname vystytis kalbą. Smegenyse esantys „žemėlapiai“, atsakingi už rankų judesius ir kalbą randasi greta vienas kito. Taigi, jei lavės pirštai – lavės kalba. Ir kuo vaikas daugiau dirbs su savo dar nelabai paklusniais pirščiukais, tuo kalba taps suprantamesnė.

Nuo spalio mėnesio ,,Boružėlių‘‘ grupės auklėtoja O.Sakalauskienė vykdė projektą ,,Lavinu kalbą pirštukais‘‘. Projekte dalyvavo tėveliai, logopedė.

Vaikai kartu su tėveliais namuose kūrė priemones smulkiąjai motorikai lavinti, jas fiksavo nuotraukose. Smulkiąją motoriką lavinančius žaidimus vaikai žaidė logopedės kabinete.

Vaikai grupėje žaidė auklėtojos organizuotus žaidimus skirtus smulkiajai motorikai. Žaidimams naudojo auklėtojos, tėvelių pagamintas priemones iš buities reikmenų (kiaurasamčių, kokteilių šiaudelių, skalbinių segtukų), birių maisto produktų (makaronų, pupų, moliūgų sėklų), buitinių atliekų (kamštelių, dėžučių), gamtinės medžiagos (kaštonų, kankorėžių, lapų).

Projekto metu įstaigos logopedė V.Staugaitytė ir auklėtoja O.Sakalauskienė paruošė kelis informacinius lankstinukus tėvams apie smulkiosios motorikos lavinimo naudą, metodus, priemones.

Šio projekto metu lavėjo vaikų rankų, pirštų, riešo ir plaštakų judesiai. Lavėjo mąstymas, atmintis, dėmesio koncentracija, ugdėsi kūrybiškumas, išmoko daugiau ir aiškiau kalbėti. Vaikai suprato, kad galima žaisti su buities rakandais, gamtine medžiaga, kitais netradiciniais žaislais.

1 3333333333 1111111111111111 4444444444444444444