AKTUALU
AKTUALU
STEIGĖJAS
STEIGĖJAS
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

    „Lašelių“ grupės priešmokyklinukai šiais mokslo metais su PU mokytojomis Sandra ir Vaineta vykdė ilgalaikį projektą „Kaip sumedžioti įdomią knygą?“. Projekto tikslas buvo sudominti vaikus knygomis ir jų įvairove, suprantant, kad skaitymas gyvenime yra itin svarbus. 

       Žinoma, išmokti skaityti nėra labai lengva. Raidės kartais mėgsta slapstytis ar krėsti pokštus, išdykauti. Bet šiaip jos geros ir labai myli vaikus. Ypač tuos, kurie stengiasi jas pažinti. Tėvams ne kartą kilo klausimas, kaip sužadinti vaikui norą pažinti raides, kaip pradėti lengvai skaityti? „Lašelių“ mokytojos akcentavo, kad reikia kantrybės. Mokėti skaityti –didelė laimė, kurios reikia išlaukti.

    Vaikai raidžių ieškojo visur ir gamtoje, ir savo kieme, parduotuvėje, bibliotekoje, po darželio stalu, lentynose, „kabančių“ ant sienų. Draugaujant su miesto biblioteka vaikai susipažino su interaktyviomis knygomis. Ypatingai domėjosi enciklopedijomis, žemėlapiais, pažintinėmis knygomis. Mokytojos skatino vaikus tyrinėti, atkreipti dėmesį į įvairus simbolius. Projekto metu suaktyvėjo tėvų bendradarbiavimas. Sustiprėjo ryšys su namų aplinka. Sugalvojome sukurti grupės knygą „Lašelių ABC“ . Vaikai atliko namiškių apklausą, grupės draugų apklausą. Tėvams įsimintinos vaikystės pasakos yra „Vištytė ir gaidelis“,  apie „Žveją ir auksinę žuvelę“. Vaikams: „Batuotas katinas“, „Katinėlis ir gaidelis“, „Trys paršiukai“, „Ropė“, „Varna ir sūris“. Ąžuolas: – VISOS GRAŽIOS!

     Vaikai visapusiškai išlaisvino savo kūrybinę saviraišką, kuriant savo autorines knygeles, veikėjų personažus, šešėlių teatrą. Nuo mažens skatinome vaikus vaidinti, improvizuoti. Rengėme knygų pristatymus, reklamas. Kūrėme, rašėme laiškus. Dovanojome atvirlaiškius miesto praeiviams. Apimti buvo ir inžinerijos mokslai. Tapome dar stipresnė komanda. Išmokome dalintis, dovanoti vieni kitiems knygas. Vaikai diskutavo apie kiekvieną jau žinomą pasaką, veikėjus, jų nuotykius. Būdų kaip sudominti knyga yra įvairių, svarbu, kad tai patiktų vaikams ir mokytojoms.

PU mokytojos Sandra Naujokaitienė ir Vaineta Čėplienė linki būsimiems pirmokams pajusti tikrą skaitymo džiaugsmą!