PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ką žinote apie medžius? Jeigu manote, kad apie medžius negalima sužinoti nieko įdomaus – Jūs labai klystate! Nuo senų senovės medis yra augimo, jėgos, stiprybės ir amžino gyvybės atsinaujinimo gamtos cikle simbolis. Taip, jie teikia pavėsį, taip, kai kurie nokina valgomus vaisius, taip, jie valo orą! Ar žinot, kad medžiai gali būti rekordininkai?  Ar susimąstėte, kodėl yra tiek daug skirtingų rūšių medžių, kodėl jie vieni į kitus nepanašūs savo forma, dydžiu, lapais? Visa tai ir dar daugiau žino, darželio mažieji tyrinėtojai, „Lašelių“ grupės vaikai.

Vaikai kaupė savo patirtį kurdami, ieškodami, tyrinėdami medžio atpjovas. Skaičiavo medžio metines rieves, „koncervavo“ medžių vaisius, lapus, vaikštinėjo po įsivaizduojamą „mišką“, įsiklausė kaip jaučiamės greta vieno ar kito medžio, prie kurio priglusti norisi, kurio kvapas traukia ir vilioja.

Spalio 9 d. „Lašelių“ grupės vaikai susitiko grupėje su savo tėveliais. Susitikimo tikslas buvo suteikti vaikams kūrybinio džiaugsmo, atliekant kūrybinį darbą visiems kartu. Paveikslams panaudojo įvairias gamtines medžiagas (žoleles, lapus, samanas, medžio šakas, medžio žievę, medienos gabalėlius, žiedus, lapus, medžio vaisius). Tėveliai atskleidė vaikams nepaprastą gamtos, spalvų grožį ir išskirtinumą. Džiaugiamės, kad tėveliai padėjo praplėsti vaikų žinias apie medžius, jų grožį ir įvairovę bei naudą. Taip pat padėjo ugdyti vaikų kūrybinę iniciatyvą, estetinį suvokimą, meninę ir pažinimo sritis. Sukurti kolektyviniai keturi paveikslai, kurie puošia darželio laiptinės sienas. Šie medžiai stebuklingi. Medžiai, kurių negali nepastebėti, turi netradicinius medžių pavadinimus, t.y. „SVEIKATOS MEDIS“, „MEILĖS MEDIS“, „DRAUGYSTĖS MEDIS“, „GERŲ DARBŲ MEDIS“. Ar Jūs girdit, kaip šie medžiai šneka? Tas paslaptingas medžių gyvenimas…

Šie darbai nufotografuoti ir nusiųsti į parodą „Medžiai-mūsų draugai“, kurią organizuoja Klaipėdos lopšelis-darželis „Berželis“ 30-ečiui paminėti.

„LAŠELIŲ“ grupės ikimokyklinio ugdymo pedagogės  Sandra Naujokaitienė ir Vaineta Čėplienė.