AKTUALU
AKTUALU
STEIGĖJAS
STEIGĖJAS
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ankstyvojo amžiaus ikimokyklinio ugdymo „Tigriukų” grupės šiais mokslo metais vykdė ilgalaikių projektą skirtą vaikų prištukams. Šio projekto tikslas: vaikų smulkiosios motorikos lavinimas ir skatinimas kalbėti, kurti. Vykdymo laikas: 2021.10.01 – 2022.05.31

Tam, kad vaikai aiškiau pradėtų kalbėti, reikia lavinti smulkiąją motoriką ir mankštinti pirštukus. Visus metus, t.y. nuo spalio iki gegužės mėn.,  mažieji „Tigriukai“ miklino savo pirštukus ir vykdė ilgalaikį projektą „Maži pirščiukai – dideli darbukai“. Dažniausiai mūsų naudojama frazė: „Vaiko protas slypi jo pirštų galiukuose“. Manau to nepaneigsime nei vienas. Projekto metu, vaikai susipažino su įvairiais pirštukų žaidimais, įtraukė į projektą tėvelius, bei pažino įvairias priemones kalbos skatinimui.

Kasdien žaidė pirštukų žaidimus. Vos atradus laisvą minutę sušukdavo, jog nori pakartoti.  Vykdė veiklas lavinančias smulkiąją motoriką: dėliojo saulės dėlionę, gyvūnėlių takelius, veido dėlionę, kuri taip pat skatino pažinti emocijas. Plėšė spalvotą popierių darbeliams, glamžė laikraščius it sniego gniūžtes. Pasirodo, ne taip jau lengva, greičiau susisuka/išsitempia, nei perplyšta ar susiglamžo. Entuziastingai ne tik žaidė, bet kūrė priemones patys. Pasigamino spalvotus, triukšmingus barškučius Užgavėnių šventei darželio kieme.

Projekto užbaigimą vainikavo vakaronė su tėveliais „Smulkiosios motorikos priemonių dirbtuvėlės“. Galime pasidžiaugti, jog tėveliai noriai ir kūrybingai įsitraukė į organizuotą veiklą. Iš pagamintų darbelių buvo surengta paroda galerijoje, o šias priemones ateityje naudosime kitoms kartoms lavinti.

Manome, kad šis projektas įgijo daugiau pasitikėjimo vieni kitais, skatino bendradarbiavimą, padėjo daugeliui atrasti naujų žodžių, kai kuriuos žodžius tarti aiškiau, o vaikai tapo kūrybiškesni, aktyvesni.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Judita Rudzevičienė ir  Valda Petrauskienė