PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

2021 rugsėjo 25 d. dvi Šakių lopšelio-darželio „Berželis“ pedagogės Raimonda Žemaitienė ir Valda Petrauskienė išvyko į Slovėnijos sostinę Liublijaną. Kelionės tikslas – susitikimas su Erasmus+ projekto „By experimenting we are discovering the world“ dalyviais. Vizito metu darželio mokytojos aplankė Slovėnijos partnerių darželį, kurio padaliniai yra Hrastnik ir Dol miesteliuose. Susitikimo oficialioje dalyje, Slovėnijos EU Namuose, projekto dalyviai aptarė  jau nuveiktus darbus, rezultatus, numatė sekančias projekto veiklas ir susitikimų datas su partneriais jų šalyse. Taip pat dalyvius priėmė ir apie miestą pasakojo Hrastnik miesto meras Marko Funkl.

Šio projekto dėka dalyviai turi galimybę pažinti šalį, jos tradicijas ir kultūrą, tobulinti savo anglų kalbos žinias, pasisemti idėjų ugdymo(si) procesui organizuoti, pasidalinti savo patirtimi ir reprezentuoti savo šalį.  Projekte dalyvauja penkios šalys: Slovėnija, Lietuva, Graikija, Bulgarija ir Turkija. Pirmas vizitas buvo Lietuvoje Šakių lopšelyje-darželyje „Berželis“ dar 2019 metų lapkritį, vėliau Covid-19 pandemija pristabdė vizitus į kitas šalis, bet projekto veiklos buvo vykdomos tiek nuotoliniu, tiek kontaktiniu būdu. Labai džiaugiamės, kad  imdamiesi visų saugumo sąlygų ir vėl galime keliauti į projekto partnerių mokyklas. Gyva patirtis įsimena ilgam, o praktiniai patyrimai yra vertingesni.

Mokytoja Raimonda teigia: „Man šis projektas suteikė galimybę keliauti, įtvirtinti anglų kalbos žinias, mokytis kalbos efektyviausiu būdu – praktiškai. Bendraudama su kitų šalių pedagogais labiau pasitikiu savimi, nebebijau kalbėti, nes žinau – būsiu suprasta, iš klaidų pasijuoksime visi kartu ir padėsime vieni kitiems tobulėti. Taip pat smalsu ir naudinga matyti kaip dirba kitų Europos šalių pedagogai. Akivaizdu, kad ir kur gyvename vaikai yra panašūs, jų poreikiai tokie pat. Smagu, kad  mes turime ką parodyti ir kuo pasigirti, o taip pat idėjų pasisemiame iš projekto partnerių. Grįžusi stengsiuosi įkvėpti savo įstaigos mokytojas drąsiau dalyvauti Erasmus+ projektuose, pasitikėti savo jėgomis. Vizito metu labiausiai sužavėjo kalnuota ir žalia Slovėnijos gamta, mokytojų šiluma, paprastumas. Darželiai jaukūs, patalpos ir lauko teritorijos nėra didelės todėl nuspręsta kuo dažniau eiti į pasivaikščiojimus miškais, parkais. Idėjų, kurias norėsiu naudoti tikrai atradau, jas išbandysiu ir patirtimi dalinsiuosi su kolegomis“

Mokytoja Valda po vizito sako, kad „aplankytos įstaigos paliko didelį įspūdį savo natūralumu, jaukumu, pedagogų nuoširdumu bei paprastumu. Gera sutikti pedagogus, kurie motyvuoja tobulėti ir dėl nieko pernelyg nesijaudina. Mokymosi įstaigų aplinka sutvarkyta paprastai, grupės nėra didelės, sienos „neapkrautos“ plakatais ar kitomis vaizdinėmis priemonėmis, atrodo, gal ir mažai, tačiau pakankamai, kad tai suteiktų jaukumą ugdytiniams. Vizito metu labiausiai sužavėjo lauko terasos su stogu, net lyjant lietui vaikai laiką gali leisti laiką gryname ore, žinoma, tokį privalumą turi tik keletas grupių, spalvingi takeliai su išraizgytomis ramunėmis, aštuonkojais ir smagūs pasivaikščiojimai miškais. Mes praturtiname savo pedagoginę praktiką, bei turime galimybę pasigrožėti nepakartojama, kalnuota ir žalia Slovėnijos gamta. Čia daug saulės, netikėtų liūčių, linksmi žmonės ir rami aplinka. Parsivežu pilną bagažą idėjų, kurias pritaikysiu praktiškai, bei galėsiu pasidalinti su kitais“.

Kitas projekto partnerių vizitas Graikijoje dar derinamas. O šiuo metu grupėse vykdomos projekto veiklos su eksperimentais lauke. 

Plačiau mūsų projekto dienoraštyje:

https://www.sakiuberzelis.lt/erasmus-ka2-2019-2021/