PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Nuo 2019 metų spalio 1 dienos Šakių lopšelis-darželis „Berželis“ priėmė naują iššūkį – dalyvauja dar viename Erasmus+ tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projekte „Eksperimentuodami atrandame pasaulį“ („By experimenting we are discovering the world around us“, projekto Nr. 2019-1-SI01-KA229-060397_3, skirtas finansavimas 18.204 eurai. Visos projekto veiklos finansuojamos Erasmus+ projekto lėšomis. Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas). Projektas bus vykdomas 24 mėnesius iki 2021 rugsėjo 31 dienos.

Projekto partneriai iš Slovėnijos (darželis VRTEC HRASTNIK), Turkijos (darželis MELAHAT KIVANC ANAOKULU), Graikijos (darželis NIPIAGOGEIO DREPANOU)  ir Bulgarijos (darželis CDG”SLANCE”) lapkričio 4-8 dienomis dalyvavo projekto mokymuose mūsų įstaigoje. Tai pirmasis projekto partnerių susitikimas (per du metus planuojami susitikimai-mokymai kiekvienoje partnerių šalyje). Tad pirmąją vizito dieną reikėjo pirmiausia pažinti vieni kitus, taip pat daug aptarti, susitarti ir planuoti. Projekto koordinatorė Mojca Perić  (darželis VRTEC HRASTNIK) organizavo susipažinimo veiklas, žaidimus, numatė sekančių vizitų datas, detalizavo projekto veiklas, išgrynino tikslus ir uždavinius.

Lapkričio 5-8 dienomis mūsų darželio bendruomenė pristatė savo įstaigą, svečiams aprodė grupes, mokomąsias erdves, dalyvavo ugdomosiose veiklose. Kadangi projekto tema eksperimentavimas per žodžius, judesį, gamtą ir technologijas, tai projekto mokymų tema Lietuvoje buvo pasirinkta informacinės technologijos ir technologinis ugdymas mūsų darželyje. Šiuo metu mūsų pedagogai daug dėmesio skiria STEAM ugdymui (S- gamta, T-technologijos, E-inžinerija, A-menai, M-matematika), stengdamiesi akcentuoti ir integruoti kiek įmanoma visas STEAM sritis. Projekto partneriams pasirinkome pristatyti technologinę ir inžinerinę sritį. Buvo stebimos veiklos naudojant įvairius žaislus ir priemones šiai sričiai plėtoti.  Dalyviai galėjo pamatyti kaip pedagogės naudoja mini robotukus BeeBot ir Ozobotai, kaip plančetiniais kompiuteriais vaikai kuria ir atliekas žaidimus su OSMO priemone, daug veiklų buvo pristatomos naudojant Lego Education žaislus, tėvų sukurti robotai žaislai ir pan. Taip pat daug skyrėme ir perteikėme savo partneriams ir matematinių įgūdžių ugdymo metodikas su Numicon, rankomis kurtomis priemonėmis. Direktorės pavaduotoja ugdymui Dovilė Kazakauskienė partneriams vedė seminarą apie STEAM, robotiką ir kitas technologines idėjas ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikus.

Savaitė su svečiais prabėgo labai greitai. Svečiams buvo pristatomas mūsų kraštas, lankomi objektai, Šakių savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius svečiams susitikimo metu savivaldybėje pristatė Šakių rajono švietimo sistemą, mokyklų ir mokinių skaičius, Šakių viešojoje bibliotekoje pedagogams buvo pristatytos technologinės inovacijos, tokios kaip dronai, 3D spausdintuvas, žaislai robotikai. Svečiai aplankė Šakius, Plokščius, Lekėčius,Kauną, Birštoną, Trakus.

Visi išvyko sužavėti mūsų darželiu, jo žalia aplinka, turimomis priemonėmis ir Lietuvių svetingumu. Antrasis projektų partnerių susitikimas-mokymai numatomi gegužės mėnesį Turkijoje.