AKTUALU
AKTUALU
STEIGĖJAS
STEIGĖJAS
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

      Šakių lopšelis-darželis „Berželis“ nuo 2019 metų pabaigos vykdo ilgalaikį Erasmus+ strateginių partnerysčių projektą „Eksperimentuodami atrandame pasaulį“ (projekto Nr. 2019-1-SI01-KA229-060397_3). Projekto partneriai Slovėnų VRTEC HRASTNIK darželis, Turkijos Melahat Kıvanç Anaokulu darželis, Bulgarijos CDG”Slance” darželis ir Graikijos partnerių darželis NIPIAGOGEIO DREPANOU. Tęsiant projektą, šių metų balandžio 11 -15 dienomis, vėl trys mūsų įstaigos pedagogės ikimokyklinio ugdymo mokytoja, socialinė pedagogė Aušra Kasparavičienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja, logopedė – specialioji pedagogė Sigita Damijonaitienė ir meninio ugdymo mokytoja Lina Bakaitienė keliavo į Bulgarijos Veliko Tarnovos miestą, kuriame vyko jau ketvirtasis mobilumas, projekto mokymosi veiklos.

Visos veiklos buvo vykdomos ir stebimos Veliko Tarnovos vaikų darželyje „Saulutė“. Pirmąją dieną vyko projekto dalyvių susirinkimas – aptartos numatomos projekto tolimesnės gairės, finansai, dokumentų ataskaita.  Kitą dieną iš pat ryto skubėjome į vaikų darželį „Saulutė“, kur auklėtiniai visus svečius pasitiko su tradicine duona ir druska, pristatė tautinių dainų ir šokių programą. „Sveiki atvykę į saulėčiausią vaikų darželį „Saulė“, su pačia saulėčiausia komanda ir direktore“- pasveikinti svečius atvyko Veliko Tarnovos savivaldybės „Jaunimo veiklos ir sporto ugdymo“ direktorė Penka Ignatova, taip pat  regiono vyresnioji ikimokyklinio ugdymo švietimo skyriaus ekspertė Jekaterina Minovska. Šią dieną stebėjome veiklas grupėse, kaip eksperimentuodami vaikai pažįsta formas, spalvas, materiją. Kartu su vyresniaisiais sportavome bei muzikavome lauke. Po pietų turėjome apžvalginę ekskursiją po Veliko Tarnovos miestą. Šis miestas – senoji  Bulgarijos sostinė prie Jantros upės. Mieste veikia universitetas su menų ir pedagogikos pakraipa, todėl gatvelėse gausu meno dirbtuvėlių-parduotuvių. Yra V-VI a. Bizantijos Carevec tvirtovės liekanos, XII-XIV a. cerkvės  ir rūmai, daug unikalaus stiliaus pastatų. Savaitei įpusėjus keliavome į Bacho urvą ir Dryanovo vienuolyną pasigrožėti kalnais, kriokliais, mūsų kraštui nebūdingu gamtos peizažu. Projekto užbaigimui, kitą dieną, vėl Velikos Tarnovos darželyje „Saulutė“ stebėjome darželinukų veiklas, kurių metu kiekviena grupė ruošė dovanėles  svečiams. Gavome papuošalų, gėlių sėklyčių, dekoruotų kiaušinių ir net smeigtukų. Visas viešnagės dienas buvome skaniai maitinamos tradiciniais Bulgarijos patiekalais, kurie ganėtinai skoniu panašūs į lietuviškus – musaka (bulvių  ir jautienos faršo apkepas su rūgpienio padažu), pirlinka ( panašu į perlenktos picos gabalėlius, su tradiciniu varškės ir geltonuoju sūriu), vištiena, žuvimi bei įvairiais saldėsiais. Bendri projekto tikslai – tinkamų ir kokybiškų įgūdžių ir kompetencijų ugdymas, įgyjant įvairių mokslo sričių žinių  kasdienybėje, ugdant gebėjimą suprasti save ir kitus, saugaus elgesio įvairiose situacijose žiniomis ir aplinka, taip pat vaikų smalsumo ugdymas, tyrinėjimo dvasia, vaizduotė ir intuicija. Taigi, dalyvavimas projekto veiklose pagerino mūsų kalbines kompetencijas, atradome įvairesnių metodų ir būdų, kaip į ugdymo procesą integruoti daugiau IKT technologijų, veiklose panaudoti netradicines priemones, turimus išteklius, kartu saugant ir tausojant aplinką. Sužinojome apie šalies kultūrą, tradicijas, švietimo sistemos strategijas šalyje, mokytojų siekius bei lūkesčius.

                      Buvo laiko ir noro pažinti šalies sostinę – Sofiją. Mums ji paliko labai dviprasmišką įspūdį–daug prabangių cerkvių, mečečių, katedrų, pėsčiųjų spalvinga gatvė ir parkas, bet kartu ir daug komunistinio sovietinio laikmečio pastatų – vaiduoklių. Visgi kitoniška gamta, jos kalnai, kalvos ir architektūra davė peno akims, sielai ir protui.

„Visos kelionės turi savų pranašumų. Jei keliautojas aplanko geresnes šalis, jis mokosi, kaip pagerinti savąją. Jei jis užklysta į blogesnes – jis išmoksta mėgautis savąja…“ (Samuel Johnson)

Erasmus+ m