PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Pasaulyje nėra didesnio turto už draugystę ir nuoširdų bendravimą

Kovo mėnuo Šakių lopšelyje-darželyje “Berželis” buvo pats draugiškiausias. Jį taip ir pavadinome – „Draugiškumo mėnesiu”. Tą mėnesį visa darželio bendruomenė stengėsi puoselėti draugiškus santykius, mokėsi atjausti, paguosti, padėti šalia esantiems, bendradarbiauti ir visaip kaip skatinti gerumą. Pirmą savaitę viso darželio vaikai savo grupėse augino „Gerumo medžius”, kuriuose sutūpė draugiškiausi žodžiai, lankė kaimyninių grupių vaikus bei kartu pramogavo.

Antrą savaitę darželinukai susitiko su policijos pareigūne Aušra Mockevičiūte.  Pareigūnė dalinosi pastebėjimais apie draugišką elgesį su kitais ir kaip svarbu nesipykti, o susipykus gebėti atsiprašyti, mokėti susidraugauti ir saugoti draugystę. Taipogi grupėse vaikai gamino oro balionus „Draugiškai balionų fiestai” darželio galerijoje. Ant balionų kartojosi žodžiai “Atjauta”, “Pagalba”, “Gerumas”, “Meilė”, “Draugystė”…

Trečią savaitę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėse netradicinius „ryto ratelius” vedė darželio direktorė, pavaduotoja ugdymui, pavaduotoja ūkio reikalams, socialinė pedagogė, logopedės, psichologė, visuomenės sveikatos specialistė, maitinimo ir sveikatos priežiūros specialistė, remonto darbininkas. Kiek buvo nuostabos ir malonaus džiugesio vaikams artimiau pabendrauti su tais, kurie yra svarbūs darželyje, bet grupėse sutinkami ne taip dažnai. Tai buvo smagi patirtis tiek darbuotojams, tiek ir vaikams! O patys vyriausi ugdytiniai – priešmokyklinukai dalyvavo Socialinio Emocinio Ugdymo „Draugiškumo olimpiadoje“, kurios užduotis atliko atsakingai, kruopščiai, bendruomeniškai ir labai draugiškai.

Ketvirtą savaitę visų trijų priešmokyklinių grupių vaikai sportavo bei draugiškai lenktyniavo miesto Jaunimo sporto ir kūrybos centre. Ir, žinoma, nugalėjo draugystė! Kitą dieną mus aplankė Šakių “Žiburio” gimnazistės ir jų socialinė pedagogė. Susipažinę bei pasidalinę mintimis ir pastebėjimais, kaip tapti tikru draugu, išsaugoti draugystę ir stengtis nesipykti, visi bendrai ant didelių popieriaus lapų piešėme bei rašėme nuoširdžiausią sveikinimą draugui. Viso mėnesio veiklas vainikavo veikla lauke „Draugaujame su gamta”. Visa darželio bendruomenė švarino aplinką, rinkdami šiukšles, grėbdami senus lapus, šluodami takelius.

Bendros veiklos dar labiau suartina, o svarbiausia supratome, jog norint turėti draugų, pats turi būti tikru draugu!

Šakių lopšelio-darželio „Berželis“ socialinė pedagogė Aušra Kasparavičienė