PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

           Ikimokyklinio ugdymo „Drugelių“ grupė 2020-2021 mokslo metais vykdė ilgalaikį projektą „Augu kartu su pasakėle“, kurio tikslas – sužadinti vaikų norą domėtis pasakomis bei turtinti ir aktyvinti kalbinį vaikų žodyną.

                 Projekto metu buvo sekamos, skaitomos, žiūrimos animacinės pasakos vaikams, naudotos pirštininės, pirštukinės lėlių teatro įvairios  lėlės (naminiai ir laukiniai gyvūnai). Naudojant jas pagerėja vaikų kalbinis aktyvumas, nuotaika, jie noriau bendrauja. Savarankiškų žaidimų metu vaikai dažnai pasiima pirštinines gyvūnėlių lėles, bando atkartoti patikusios pasakos fragmentus, kartais kalbasi su personažu, jį pamoko tinkamo elgesio. Kartu su vaikais pasakos buvo aptariamos, analizuojamos. Vaikams labiausiai patiko ir dažniausiai buvo pakartotinai prašomos pasekti šios pasakos: ,,Ropė“, ,,Pupa“, ,,Pirštinė“, ,,Trys paršiukai“, ,,Ožka ir septyni ožiukai“. Popietėmis kartais vaikai žiūrėdavo animacines pasakas. Labiausiai vaikams patiko ir vienbalsiai pirmą vietą užėmė pasaka ,,Maša ir lokys“.

                 Buvo ketinama kviesti vaikų tėvelius sekti pasakas vaikams, tačiau dėl ekstremalios situacijos šios veiklos buvo vykdomos nuotoliniu būdu. Keletą tėvelių atsiliepė į kvietimą sekti, skaityti pasakas vaikams virtualiai. Trys mamytės messenger garso takeliu atsiuntė mums paskaitytas pasakas. Vaikams buvo labai malonu girdėti savo mamyčių balsu sekamą pasaką.

                 Patikusias pasakas ,,Trys paršiukai“, ,,Ropė“, ,,Pirštinė“ vaikai bandė suvaidinti, pažaisti teatrą. Vaidinant pasakas vaikai mokėsi pasakos sekimo nuoseklumo, darėsi draugiškesni tarpusavio santykiai, aktyvėjo ir plėtėsi kalbinis žodymas.

                 Kitais mokslo metais „Drugelių“ grupės bendruomenė ketina tęsti šio projekto veiklas .

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vilija Gardauskienė ir Rita Petkūnienė