PARTNERIAI
PARTNERIAI
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Noras sužinoti, išmokti, suprasti kas ir kaip vyksta aplinkui, yra aplinkos pažinimo pamatas.

Tad ,,Drugelių“ grupės vaikai, ,,išviję žiemą iš kiemo“, su nekantrumu pradėjo laukti pavasario. Labai norėjosi kuo greičiau pajusti šiltų saulės spindulių šilumą ir pamatyti atgimstančią gamtą.

-Iš ko ir  kaip gimsta gyvybe alsuojantis daigas?

-Kokių sąlygų reikia, kad pamatytume pirmąją žalumą?

 Šiuos klausimus išsikėlę, kaip uždavinius, ,,Drugelių“ grupės 3-4 metų vaikai , kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gardauskiene, nusprendė prisijungti prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro konkurso ,,Mano žalioji palangė“ 2021 m. ir įsirengti grupėje žaliąjį kampelį.

 Buvo nuspręsta auginti pupą, žirnį, svogūną ir agurką.

Susipažinę su sėklomis, jas apžiūrėję, palyginę pagal dydį ir įsitikinę kad jos kietos,  vaikai , kartu su mokytoja, įsirengė grupėje ,,stebėjimų laboratoriją“ šilčiausioje, saulutės labiausiai apšviestoje grupės vietoje, ant palangės. Mirkė, brinkino sėklas ir svogūnų gumbelius ir su dideliu nekantrumu laukė pasirodant pirmųjų daigų. Pastebėję, kad ,,brinkinimo laboratorijoje“ sėkloms, išleidusioms daigus jau per ankšta, jas vaikai susodino į vazonus. Ir vėl tęsė stebėjimą.

Praėjus 2 mėn.  po pasodinimo padarė išvadas:

Kad sėklos išbrinktų ir susprogtų reikia drėgmės ir šilumos.

 Pirmi susprogo svogūnai. Pamarkinti virš vandens greitai išleido tvirtas šakneles, o pasodinus į vazoną užaugino ir laiškus.

 Pupos, žirniai ir agurkai brinko ilgiau, bet vaikams buvo labai įdomu stebėti, kaip brinkinama  sėkla leidžia šaknelę ir augina daigą.

Pasodinus į žemę sparčiausiai augo svogūnai, antroje vietoje vijoklinė pupa, trečias buvo agurkas o ketvirtoje vietoje liko žirnis.

Pražydo pirma pupa, antras agurkas, žirnis dar nežydi.

Užmezgė ir augina vaisių pirmas agurkas o pupa dar ne.

Savo stebėjimus vaikai tęsia ir toliau.